• Novinky

  • Novinky

            • Kaštieľ Markušovce a Spišská ZOO

            • Žiaci 5.B, 7.A a 8.A prežili skvelý deň plný zážitkov!

              Našou prvou zastávkou boli Markušovce, kde sme navštívili nádherný Kaštieľ a Letohrádok Dardanely. Celú prehliadku nám navyše krásne spestril náš žiak Adam Kirnag, ktorý nám priamo v historických priestoroch zahral na klavír a postaral sa o úžasnú atmosféru. ​Následne naše kroky viedli do Spišskej ZOO, kde sme si užili príjemnú prechádzku a pozreli si rôzne zvieratá. Domov sme sa vrátili unavení, ale s úsmevom na tvári a s množstvom pekných spomienok. ​Ďakujeme všetkým za super deň.

            • Región Zemplín

            • Dnešný deň patril spoznávaniu nášho krásneho regiónu – Zemplína. Žiaci sa počas tematického vyučovania oboznámili s jeho históriou, tradíciami, zvykmi i bohatým folklórom. Spoločne sa rozprávali o tom, čím je Zemplín výnimočný, a objavovali jeho kultúrne dedičstvo.

              Súčasťou programu bola aj vedomostná súťaž „Čo viem o regióne?“, v ktorej si žiaci hravou formou overili svoje poznatky a ukázali, že o svojom rodnom kraji vedia naozaj veľa.

              Žiaci 8.ročníka navštívili   Mestskú galériu Zlatý býk. Cez výtvarné umenie regionálnych umelcov sme spoznávali Zemplín - máme 60-te výročie našej Zemplínskej šíravy.

              Veríme, že dnešné aktivity v nich posilnili hrdosť na región, v ktorom žijú, a zároveň prehĺbili ich záujem o jeho tradície a kultúru.

            • Školský výlet do Košíc

            • Žiaci našej školy sa zúčastnili školského výletu do Košíc. Prvou zastávkou bola Botanická záhrada UPJŠ, kde obdivovali pestrú zbierku rastlín, tropické skleníky a navštívili výstavu živých motýľov. Farebné exotické motýle lietajúce voľne okolo návštevníkov boli pre všetkých nezabudnuteľným zážitkom. Po návšteve botanickej záhrady sme sa presunuli do historického centra mesta. Navštívili sme Dóm svätej Alžbety, najväčšiu gotickú katedrálu na Slovensku, ktorej krása a bohatá história zaujali všetkých účastníkov výletu. Na záver si žiaci dopriali chutnú zmrzlinu, ktorá bola sladkou bodkou za vydareným dňom plným nových poznatkov, krásnych zážitkov a dobrej nálady.

            • Školský výlet vo Willkovom parku

            • Aj my štvrtáci sme sa vybrali na školský výlet. Navštívili sme novinku na Zemplíne –novootvorený Willkov park v obci Brehov. Po príchode nás privítalo krásne prírodné prostredie. Najviac nás zaujal veľký vŕbový labyrint, v ktorom sme sa snažili nájsť správnu cestu. Blúdili sme medzi zelenými chodníkmi a hľadali pečiatky, ktoré Wilko ukryl. Odmenou nám bol diplom objaviteľa a svieži nanuk. Okrem bludiska sme si užili aj rôzne atrakcie – skákací hrad, prekážkovú dráhu, trampolínu a ďalšie hry. Každý si našiel niečo, čo ho bavilo. Po všetkých aktivitách sme si oddýchli a občerstvili sa. Výlet nebol iba o zábave, ale aj o spoločnom čase s kamarátmi a učiteľmi. Odniesli sme si veľa pekných spomienok, zážitkov a fotografií.

            • Školský výlet 1. a 2.roč.

            • Dňa 24.6.2026 sa žiaci prvého a druhého ročníka zúčastnili zaujímavého výletu do Jasovskej jaskyne a Leteckého múzea v Košiciach. Cieľom výletu bolo spoznať prírodné a technické zaujímavosti nášho regiónu.

              Najskôr sme navštívili Jasovskú jaskyňu, ktorá patrí medzi najvýznamnejšie jaskyne na Slovensku. Počas prehliadky sme obdivovali nádhernú kvapľovú výzdobu, podzemné priestory a dozvedeli sa množstvo zaujímavých informácií o vzniku jaskyne a jej histórii. Pre mnohých žiakov bol zážitkom aj príjemný chládok a tajomná atmosféra podzemia.

              Po návšteve jaskyne sme sa presunuli do Leteckého múzea v Košiciach. Tu sme si prezreli rôzne typy lietadiel, vrtuľníkov, leteckých motorov a ďalších exponátov spojených s históriou letectva. Žiakov zaujali najmä vojenské lietadlá a možnosť vidieť niektoré stroje z bezprostrednej blízkosti.

              Výlet bol nielen poučný, ale aj zábavný. Žiaci získali nové vedomosti, strávili príjemný deň so spolužiakmi a odniesli si množstvo pekných zážitkov. Domov sme sa vrátili unavení, ale spokojní a plní nových dojmov.

            • Objavujeme naše okolie

            • Slnečný deň využili žiaci 7.A naplno, učenie premenili na zážitok! V rámci projektu Zelená škola zavítali do vodárenského múzea v Michalovciach, kde s nadšením odhaľovali tajomstvá vody a jej význam pre náš život. Ich kroky následne smerovali na námestie mesta, kde spoznávali známe budovy a objavovali krásy nášho Zemplína priamo naživo. A keďže k vydarenému dňu patrí aj radosť, nechýbala ani sladká bodka v podobe zmrzliny – úsmevy na tvárach boli tou najkrajšou odmenou.

            • Školský výlet 5.A

            • Žiaci 5. ročníka absolvovali koncoročný výlet do Willkovho parku v obci Brehov, kde ich čakal deň
              plný hier, pohybu a spoločnej zábavy. Deti si užili atrakcie parku, športové aktivity a oddych                                    v príjemnom prostredí. Ďakujeme pedagógom a rodičom za organizáciu a žiakom za skvelú atmosféru.

            • Viacboj

            • Žiaci 1.-3. ročníka sa v piatok zúčastnili športovej súťaže všestrannosti vo "Viacboji".

              Zmerali si sily so žiakmi z iných škôl. Zasúťažili si v behu, šplhu, hode kriketovou loptičkou, skoku z miesta. Odniesli si domov cenné skúsenosti aj  víťazstvá. 

              Gratulujeme!

            • Preteky na kolobežkách

            • Dnes, 22.6.2026,  sa na priľahlej ceste pri našej škole uskutočnili preteky na kolobežkách pre žiakov 1. a 2. ročníka. Cieľom podujatia bolo podporiť športového ducha, pohybové aktivity a radosť zo súťaženia medzi najmladšími žiakmi.

              Súťažiaci si zmerali sily na pripravenej trati, ktorá preverila ich rýchlosť, obratnosť a schopnosť bezpečne ovládať kolobežku. Všetci žiaci súťažili s veľkým nasadením, odhodlaním a nadšením. Počas pretekov panovala výborná atmosféra.

              Osobitné poďakovanie patrí hliadke Mestskej polície v Michalovciach za zabezpečenie bezpečnosti na ceste počas konania pretekov. Ich prítomnosť a pomoc prispeli k bezproblémovému a bezpečnému priebehu celého podujatia.

              Preteky sa vydarili a priniesli deťom množstvo radosti, športových zážitkov a pekných spomienok. 

            • Poďakovanie firme Stasi

            • Radi by sme sa úprimne poďakovali firme Stasi za sponzorský dar v podobe tričiek a ich potlače pre našich deviatakov.

              Vďaka vašej podpore si naši žiaci odnášajú krásnu pamiatku na roky strávené na základnej škole a na výnimočné chvíle spojené s ukončením jednej dôležitej etapy svojho života.

              Veľmi si vážime vašu ochotu podporovať mladých ľudí a prispievať k vytváraniu nezabudnuteľných spomienok. Ďakujeme za spoluprácu, štedrosť a prejavenú dôveru.

              ĎAKUJEME! ❤️

            • Didaktické hry

            • Cieľom dnešného podujatia bolo rozvíjať vedomosti a praktické zručnosti žiakov v oblasti ochrany života a zdravia, bezpečnosti a pobytu v prírode. Počas dňa si žiaci vyskúšali rôzne aktivity zamerané na poskytovanie prvej pomoci, orientáciu v teréne, dopravnú výchovu, ochranu prírody a riešenie mimoriadnych situácií. Nechýbali ani športové a tímové úlohy, ktoré podporovali spoluprácu, zodpovednosť a vzájomnú pomoc. Didaktické hry a brannobezpečnostné cvičenie boli pre žiakov nielen poučné, ale aj zaujímavé a prínosné. Získané poznatky a skúsenosti im pomôžu správne reagovať v rôznych situáciách a starať sa o vlastnú bezpečnosť i bezpečnosť svojho okolia.


            • Detská atletika

            • V utorok sa na našej škole uskutočnil atletický míting Detská atletika, ktorý zorganizoval ŠK pri IV. ZŠ v Michalovciach v spolupráci s IV. ZŠ Michalovce. Podujatie prebehlo na novo zrekonštruovanej atletickej dráhe, ktorá poskytla výborné podmienky pre všetkých súťažiacich.

              Svoje športové schopnosti si prišlo zmerať až 230 mladých atlétov. Súťažilo sa v niekoľkých vekových kategóriách – od najmenších detí v miniprípravke až po starších žiakov. Počas celého dňa panovala príjemná športová atmosféra, nechýbalo nadšenie, bojovnosť ani radosť z pohybu.

              Mladí športovci si zmerali sily v rôznych atletických disciplínach, kde predviedli svoje schopnosti, odhodlanie a férového športového ducha. Mnohí z nich dosiahli veľmi pekné výkony a ukázali, že atletika má medzi deťmi svoje pevné miesto. Podujatie bolo nielen príležitosťou na súťaženie, ale aj na získanie nových skúseností, priateľstiev a radosti zo športu.

              Všetkým pretekárom patrí pochvala za ich výkony a organizátorom poďakovanie za úspešnú prípravu a priebeh atletického mítingu.

            • Krosák pod Hradom a pomoc pre Tamarku

            • Dňa 13. júna sa naši žiaci a učitelia zo ZŠ Jána A. Komenského 1 v Michalovciach zúčastnili športového podujatia Krosák pod Hradom. Súťaž priniesla nielen množstvo športových zážitkov, ale niesla sa aj v duchu solidarity a pomoci tým, ktorí ju potrebujú.

              Súčasťou podujatia bol aj dobročinný rozmer, do ktorého sa aktívne zapojila aj naša škola. Usporiadali sme charitatívny beh pre Tamarku T., ktorého cieľom bolo podporiť jej rodinu a prispieť na jej liečbu a potreby.

              Vďaka ochote a štedrosti žiakov, rodičov, zamestnancov školy a všetkých podporovateľov sa podarilo vyzbierať krásnu sumu 601,50 €. Túto sumu sme s radosťou odovzdali rodičom Tamarky počas podujatia, ktoré bolo zorganizované práve na podporu ich dcéry.

              Aj naši športovci a učitelia podporili túto krásnu myšlienku a spoločne sa zapojili do tejto peknej akcie. Naši žiaci úspešne reprezentovali školu i atletický ŠK Comenium. V juniorskom behu 5km obsadil Martin Hreňko krásne 3.miesto, žiačka Alexandra Kočišova taktiež získala 3.miesto a Timea Joneková obsadila krásne 2.miesto. Pani  učiteľky ZŠ si túto krásnu  5km trať  prešli v podobe severskej chôdze.

              Ďakujeme všetkým, ktorí sa do charitatívneho behu zapojili, prispeli alebo podporili túto krásnu myšlienku. Spoločne sme ukázali, že šport dokáže nielen spájať, ale aj pomáhať.

              Tamarke prajeme veľa síl, zdravia a úspechov na jej ceste. ❤️🏃‍♀️💙

            • Deň Južanov

            •  

              V piatok 12. júna sa už tradične uskutočnilo športovo-kultúrne podujatie Deň Južanov, organizované v spolupráci s poslancami mestského zastupiteľstva za obvod a sídlisko Juh. Tohtoročné podujatie sa nieslo v duchu športového súťaženia rodičov a detí a konalo sa v športovom areáli našej základnej školy.

              Pre súťažiace rodinné tímy boli pripravené zábavné disciplíny, v ktorých si mohli preveriť svoju šikovnosť, obratnosť i tímového ducha. Veľký úspech zožali súťaže ako ťahanie bremena, loptová zábava, vodný kúpeľ, prekážková dráha, hádzanie budzogáňom či lyžovanie na tráve. Nechýbala dobrá nálada, povzbudzovanie ani radosť zo spoločne stráveného času.

              Po vyhodnotení športových súťaží nasledoval kultúrny program. Keďže počasie tentoraz nebolo priaznivé, presunuli sme ho do priestorov školskej jedálne. Program otvorili deti z Materskej školy Okružná a Materskej školy Komenského. O hudobný zážitok sa postarali starší žiaci ZUŠ a SUŠ Talentum, ktorí potešili publikum hrou na hudobných nástrojoch a krásnym spevom.

              Pred samotným záverom sa predstavili žiaci ZŠ Okružná a vyvrcholením kultúrneho programu bolo vystúpenie domácich žiakov ZŠ Komenského, ktorí si pripravili pestrý program plný hudby, tanca a dobrej nálady.

              Popri športových a kultúrnych aktivitách čakalo na deti množstvo sprievodných atrakcií. Veľký záujem vzbudilo maľovanie na tvár, tvorivé dielničky, nafukovací hrad či prezentácia aktivít programu Zelená škola. Najmenší návštevníci si mohli užiť hry v indiánskych stanoch a zahrať si spoločenské hry v prírodnom prostredí.

              O príjemné občerstvenie sa postarali poslanci mesta Michalovce, ktorí pripravili pre návštevníkov chutné občerstvenie. Nechýbalo ani sladké a slané pečivo, ktoré s láskou napiekli naše milé pani kuchárky.

              Deň Južanov už tradične slávnostne otvoril primátor mesta Michalovce, ktorý vo svojom príhovore ocenil význam podobných podujatí pre budovanie komunity, spolupráce a dobrých vzťahov medzi školami, rodinami a obyvateľmi sídliska.

              Ďakujeme všetkým organizátorom, účinkujúcim, dobrovoľníkom, rodičom a návštevníkom za vytvorenie príjemnej atmosféry. Teší nás, že aj tento ročník Dňa Južanov potvrdil, že spoločné stretnutia plné športu, kultúry a dobrej nálady majú v našej komunite svoje pevné miesto.

            • Archimediáda

            • Dňa 21.mája sa uskutočnilo okresné kolo fyzikálnej olympiády, kategória F. Našu školu reprezentoval žiak Samuel Cebeňák zo 7.A. Získal krásne tretie miesto. Blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

            • Maľovanie v Kerte

            • Téma pre tohtoraočnú zelenú školu je voda... vodička, vodenka, osviežujúca a životodárna. U nás v Michalovciach je to Laborec. Počasie nám prialo, bolo teplo, vetríček pofukoval. Kerta nás privítala príjemným tieňom, od rieky sme cítili vlhkosť. Maľovali sme akrylovými farbami vodu, stromy, steblá trávy a nebo... Potešenie z tvorby striedala túžba po pohybe. Mali sme chuť plaviť sa po rieke, prechádzať sa po promenáde, bicyklovať sa po cyklotrase. Aké krásne by bolo mať v našom meste oddychové zóny pozdĺž celého Laborca... Koľko vody dovtedy pretečie?

            • Majstrovstvá SR v atletike ZŠ

            • V utorok sa v Košiciach uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v atletike základných škôl v súťaži družstiev a jednotlivcov. Obrovský úspech dosiahli naši žiaci, keď obsadili v konkurencii víťazov všetkých krajských kôl na Slovensku 2. miesto s počtom bodov 1 158.  Prvenstvo nám ušlo len o 22 bodov.  Celkovo sa  na celom Slovensku zúčastnilo súťaže 1200 škôl.

              V súťaží jednotlivcov za účastí 80 škôl v Košiciach krásne umiestnenie obsadili Damián Chrenko vo vrhu guľou výkonom 14,19 m krásne  2. miesto, Nikolas Palka Jusko v skoku do diaľky 3. miesto výkonom 587 cm a Nelka Sikorai v skoku do výšky  výkonom 155 cm tiež 3. miesto. Blahoželáme za vzornú reprezentáciu našej školy.

            • Slávnostný zápis budúcich prvákov

            • Dňa 9. júna sme na našej škole privítali budúcich prvákov na Slávnostnom zápise do 1. ročníka ZŠ. Preškolákov srdečne privítali naši žiaci 1. – 4. ročníka, ktorí si pre nich pripravili pekný kultúrny program v podobe básne a tanečných vystúpení.

              Po skončení programu sa deti spolu s pani učiteľkami presunuli do tried, kde plnili zaujímavé úlohy. Za svoju šikovnosť boli odmenené štartovacím balíčkom školských pomôcok. Na pamiatku si odniesli aj pamätnú knihu, pamätný list a odznak s logom našej školy.

              Rodičia si medzitým vypočuli dôležité informácie týkajúce sa nástupu dieťaťa do 1. ročníka a boli oboznámení aj s novým školským vzdelávacím programom školy. Počas prestávky mali možnosť občerstviť sa pri pripravenom pohostení.

              Ďakujeme všetkým rodičom za prejavenú dôveru a tešíme sa na našich budúcich prvákov, ktorých v septembri privítame v školských laviciach. Prajeme im veľa radosti, úspechov a krásnych zážitkov na ich novej školskej ceste.

            • 42.ročník MŠO ZŠ

            • Dnes sa v areáli ZŠ Komenského 1 v Michalovciach uskutočnil 42. ročník mestskej športovej olympiády základných škôl v atletike. Podujatie slávnostne otvoril primátor mesta Michalovce, Miroslav Dufinec.

              Počas dňa sme v našej škole privítali mladých športovcov z michalovských základných škôl, ktorí si zmerali sily v rôznych atletických disciplínach. Súťažiaci predviedli nielen svoje športové schopnosti, ale aj odhodlanie, fair play a tímového ducha.

              Atletická časť olympiády nadviazala na kolektívne športy, ktoré sa konali už 4. júna 2026, keď si žiaci zasúťažili v basketbale, volejbale a hádzanej.

              Ďakujeme všetkým účastníkom, pedagógom, organizátorom a rozhodcom za vytvorenie výbornej športovej atmosféry. Veríme, že aj tento ročník olympiády prispel k podpore pohybu, zdravého životného štýlu a rozvoju športových talentov medzi našimi žiakmi.

              Všetkým súťažiacim srdečne blahoželáme k dosiahnutým výsledkom a prajeme veľa ďalších športových úspechov! 🏃‍♀️🏃‍♂️🏅