• Atletika

Projekt „Detská atletika“ je celoslovenský projekt.  Je určený  pre vekovú kategóriu 5 až 11 rokov. Naša škola zriaďuje v školskom roku 2022/2023 už po piatykrát pre deti predškolského veku a pre žiakov 1. - 4. ročníka ZŠ atletický krúžok „DETSKÁ ATLETIKA“ , zameraný na obohatenie pohybového režimu detí, ktoré prevažnú časť svojho voľného času trávia sedavými aktivitami. Hľadáme preto spôsob ako vzbudiť u detí záujem o využitie voľného času športom.

Pohybová príprava je  zameraná na všeobecný rozvoj pohybových schopností. Deti prechádzajú základmi atletiky a športových hier. Naším cieľom je vybudovať trvalý vzťah detí k športu, ale aj objaviť  a podporovať talenty.

Deti trénujú s rôznymi pomôckami: detské prekážky, štafetové kolíky, medicinbaly, frekvenčné rebríky a mnoho iného. Mladí atléti sa zúčastnia rôznych športových súťaží.

Počas roka Detská atletika pripravuje pre deti rôzne súťaže ako sú:
            -Detský cezpoľný beh miešaných štafiet

-Spajkyho krajský pohár

-Detská P-T-S, Detská štafetová liga

- Trojboj žiakov atletických prípraviek

Organizujeme  množstvo  akcií a súťaží, na ktorých sa tréneri a deti s Detskou atletikou ešte len oboznamujú.

Vedúci krúžku si deti vyzdvihne v MŠ / platí pre 9. a 13. MŠ  a  4. ZŠ /rodič si pre dieťa príde po skončení krúžku do telocvične ZŠ.

Ostatní záujemcovia si dieťa privedú na krúžok individuálne.

Ak máte záujem, aby sa vaše dieťa stalo členom atletického zväzu a chcete u neho rozvíjať jeho športové danosti, neváhajte a zavolajte .

Podrobné informácie získajú záujemcovia  u ved. krúžku p. Kobanovej a p. Šantovej        na tel. čísle 0911 554 521

•               Informácie pre rodičov

• Rozpis tréningov 2022/2023 :  Detská atletika

Materské školy:

Utorok : 15.00- 16.00  - 13. materská škola

Štvrtok: 15.00-16.00- 9. materská škola

Zodpovedné učiteľky: Mgr. Milada Kobanová, Mgr. Jana Špontáková.

Poplatok na mesiac : 1euro

_____________________________________________________________________________________________________

Základná škola :

Pondelok: 15.00-16.00 -1. ročník