• Online priestor

• Projekt - Online priestor

•

Naša základná škola, Jána A. Komenského 1, Michalovce prostredníctvom projektu „Online priestor“ realizuje v spolupráci so školským psychológom  preventívne činnosti o nástrahách a rizikách, s ktorými sa žiaci môžu stretnúť v online priestore.

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore Nadačného fondu Magenta Life spracovaného Karpatskou nadáciou.

• Cieľom projektu je rozvoj kritického myslenia a schopnosť rozpoznávať nevhodný obsah na internete, dezinformácie, hoaxy a oboznámiť žiakov s témami ako sú - kyberšikanovanie, bezpečné a zodpovedné správanie v online priestore, upevniť žiakom formovanie hodnôt a tolerancie. Výsledkom projektu je získanie základných informácií o daných témach a využívať ich v rámci digitálnej bezpečnosti žiakov.

Výsledným produktom projektu je spracovaná metodická príručka základných informácii a aktivít o bezpečnom správaní sa na internete pre žiakov, rodičov a učiteľov ZŠ.