• Vzdelavanie

• Školský digitálny koordinátor

Konzultačné hodiny:    (po dohode sa dajú prispôsobiť potrebám)

pondelok  10:00 – 12:35 hod.

piatok     08.00 –  9.40 hod.

Konzultácie poskytuje nielen žiakom, ale aj ich zákonným zástupcom, vedeniu školy a učiteľom.

• Napíšte nám

V prípade potreby, konzultácie, dohodnutie termínu stretnutia napíšte:
        komunikujem so serverom, počkajte, prosím
      • Postavenie a úlohy školského digitálneho koordinátora

Od októbra 2021 sa škola zapojila do Národného projektu edIT, ktorého cieľom je podporiť transformáciu vzdelávania a školy pre 21. storočie, resp. digitálnu budúcnosť. Sme presvedčení, že digitálna transformácia školy zlepší vzdelávanie žiakov a pripraví ich na život a úspech v 21. storočí

Viac o projekt sa môžete dozvedieť tu : https://www.minedu.sk/np-edit/

V rámci neho sme ako 1. krok digitalizácie zaviedli pozíciu digitálny školský koordinátor, ktorý je v škole multiplikátorom myšlienok digitálnej inovácie vo vzdelávaní.

Z hľadiska potrieb digitálnej transformácie vzdelávania má digitálny koordinátor pôsobiť v troch základných oblastiach:

vízia školy

škola ako komunita aktérov

škola ako vzdelávacie prostredie

V zmysle novely zákona č. 138/2019 Z.z. má školský digitálny koordinátor zabezpečovať:

poradenstvo a odbornú pomoc v oblasti zavádzania nových digitálnych metód do vzdelávania,

spätnú väzbu pedagogickým zamestnancom školy v uplatňovaní a využívaní digitálnych metód, foriem a didaktických prostriedkov vo výchove a vzdelávaní,

vzdelávanie zamestnancov v oblasti využívania digitálneho obsahu alebo foriem práce s digitálnym obsahom,

aktuálny digitálny materiál ku vzdelávacím štandardom vyučovacích predmetov alebo vzdelávacích oblastí,

pravidelnú informovanosť o aktuálnych možnostiach využívania digitálnych technológií vo výchove a vzdelávaní a možnostiach zabezpečenia kybernetickej bezpečnosti, poradenstvo v rámci digitálnych technológií, administráciu online testovaní,

dostupnosť externých vzdelávacích zdrojov.

Čo to v praxi znamená?

Ak budete mať rôzne problémy a otázky, v ktorých je zakomponovaná digitalizácia, môžete sa na nás obrátiť, poradíme alebo vyhľadáme riešenie.

Škola ako spôsob komunikácie s rodičom používa platformu Edupage. Ak máte k tejto oblasti rôzne otázky, chcete lepšie pracovať s rodičovským kontom, ozvite sa nám.

Naša škola ako virtuálne prostredie na online vyučovanie používa MS TEAMS ako jedného z nástrojov MS OFFICE 365. Ak potrebujete pomôcť s touto platformou, obráťte sa na nás. Taktiež, ak potrebujete z rôznych dôvodov resetovať užívateľské heslo. Ak máte rôzne podnety, ako by sme mohli zlepšiť digitalizáciu školy a prípadne byť v tejto oblasti nápomocní, uvítame vašu aktivitu.

Uvítame taktiež, že ak si všimnete rôzne prejavy nevhodného správania na internete v rámci dištančného vyučovania alebo aj mimo neho, aby ste nás o tom informovali.