Žiaci environmentálnej výchovy pátrali po rôznych informáciách, týkajúcich sa znečisťovania životného prostredia. Ramón Butka a Pavol Mruz priblížili svojim spolužiakom problém recyklovania odpadu nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Dozvedeli sme sa, že svetoznáme značky ako ADIDAS a NIKE bojujú proti znečisteniu tak , že vyrábajú oblečenie ako tričká, šortky, ponožky, či tenisky práve z recyklovaného plastového odpadu. A to nie je všetko. Spoločnosť CURAPROX zbiera zubné kefky všetkých značiek, ktoré následne recykluje a vyrába z nich koše na triedenie odpadu pre školy.
Ďalší žiaci z triedy 6.A, Ladislav Tušár a Jakub Hreňko veľmi odborne vysvetlili svojim spolužiakom, kde končí všetok odpad. Poukázali na to, že moria a svetové oceány sa stali skládkami najväčšieho množstva odpadu. Na rôznych mapách nám ukázali, ako putuje odpad po celom svete a kde sa nachádzajú najväčšie ostrovy, vytvorené práve z odpadkov. Žiaci nám nepredstavili len environmentálny problém, ale priblížili nám aj spôsob riešenia tohto problému. Jedným z riešení je organizácia The Ocean Cleanup, projekt mladého holanďana, ktorý prišiel s vynálezom na vyčistenie oceánu od plastov.
Nemôžeme nespomenúť projekt Karolíny Grunskej a Adama Teresku zo 6.B. Karolína nám priblížila troch najväčších priemyselných znečisťovateľov v našom okolí (US STEEL Košice, CHEMKO Strážske a BUKÓZA Vranov nad Topľou. Prezentáciu svojho projektu zvládla perfektne, dokonca prepojila environmentálnu výchovu s anglickým jazykom, keď prekvapila svojich spolužiakov otázkou na význam slová STEEL. Adam sa venoval téme dopravy jej vplyvu na životné prostredie. Predstavil nám ekologickejšie spôsoby dopravy. Na hodine sme zisťovali, akými dopravnými prostriedkami prichádzajú žiaci do školy. Porovnávali sme, ktoré spôsoby dopravy sú ekologickejšie, a či máme možnosť zmeniť spôsob dopravy do školy.