• Hviezdoslavov Kubín- školské kolo

• Vo štvrtok, 7.3.2024, sa uskutočnilo školské kolo Hviezdoslavovho Kubína. Takéto je poradie najlepších recitátorov:

I. kategória- Poézia

1. miesto- Gréta Zúberová /3.A/

2. miesto- Miroslav Balint /4.A/

3. miesto- Lukáš Leitner /4.A/I. kategória

I. kategória- Próza

1. miesto- nebolo udelené

2. miesto- Nella Malaťáková /4.B/

3. miesto- Sofia Vaľovská /4.A/

Víťazke držíme palce v okresnom kole.

• Zemplínska scénická jar

• Divadelný súbor ÚSMEV  je mladý umelecký súbor, ktorý vznikol tento rok,  ako záujmový krúžok na základnej škole Jána A. Komenského 1 v Michalovciach. Jeho členmi sú žiaci prvého a druhého ročníka, ktorí sa pravidelne stretávajú na divadelných skúškach, kde spolu zažívajú množstvo zábavy a úsmevných situácií. So svojou prvotinou Smrek, na motívy rozprávky H.CH. Andersena  sa prvý krát predstavili na súťaži „Zlatá priadka – Zemplínska scénická jar“ z ktorej si odnášajú krásne 3. miesto. Žiakom srdečne blahoželáme  a prajeme im veľa divadelných úspechov !

• Šaliansky Maťko - okresné kolo

• Tesne pred jarnými prázdninami sa v Zemplínskej knižnici Gorazda Zvonického v Michalovciach konal už 39. ročník okresného kola recitačnej súťaže povestí Šaliansky Maťko. Na podujatí nechýbali ani naši žiaci.

Našu školu v ňom reprezentovali Gréta Zúberová z triedy 3. A, Sofia Puľáková z  5. A triedy a N. Sikorai zo 7. A.  Mladé recitátorky tvorivo pracovali s umeleckým textom a v príjemnej atmosfére predviedli skvelé výkony. Najlepšie sa umiestnila Nelka Sikorai, ktorá sa v 3. kategórii (6. a 7.r.) umiestnila na výbornom 3. mieste

Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy:-)