• 2. kolo mladších žiakov v atletike – Košice

• Výborne si počínali mladší žiaci a mladšie žiačky na Majstrovstvách Východoslovenského regiónu v súťaži družstiev. Palka Jusko Nikolas vyhral s osobnými výkonmi  60m a 150m a pomohol v štafete k víťazstvu. Martin Hreňko vyhral v skoku do výšky výkonom 144 cm a v behu na 1 500 m obsadil 3. miesto. Oliver Širochman bol tretí v skoku do výšky. Damián Chrenko v guli obsadil 2. miesto a  Jakub Kuljovský bol druhý v chôdzi na 2 km. Celkovo ml. žiaci obsadili z 9 družstiev 3. miesto.

Nelka Sikorai pri skoku do výšky osobáčik 130 cm/ viď video/

• Festival drámy a umeleckého slova A. Duchnoviča

• V dňoch 14.5. – 15. 5. 2024 Zväz Rusínov a Ukrajincov SR za podpory Ministerstva školstva SR zorganizoval v Prešove 62. Festival drámy a umeleckého slova Alexandra Duchnoviča. Okrem sprievodných divadelných predstavení Kolomyjského akademického oblastného divadla I. Ozarkevyča, prvú časť podujatia tvorila súťaž v umeleckom prednese žiakov ZŠ a SŠ v ukrajinskom jazyku. Našu školu reprezentovali Adam Kirnag (VI.A) a Solomia Rusyn (VII.B). Vrátili sa s nádhernými zážitkami a dojmami.                                                                  Získali aj pekné ocenenia: Solomia Rusyn – diplom za účasť, Adam Kirnag – 2.miesto (prednes vlastnej tvorby, II.kategória). Gratulujeme !

• Modrý gombík

• Aj tento rok sme sa zapojili do humanitárnej zbierky MODRÝ GOMBÍK UNICEF, ktorá spája dva svety - ten náš a ten, v ktorom sa deti ocitli v núdzi a sú odkázané na našu pomoc. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do tejto zbierky a rozhodli sa pomôcť deťom, ktoré to potrebujú. Zbierka bola realizovaná prostredníctvom našich dobrovoľníčok.

• Plavecký výcvik

• Žiaci 6.A absolvovali v posledných týždňoch plavecký výcvik na plavárni v Michalovciach. Každý zo 14 žiakov zlepšil svoje plavecké schopnosti. Učili sme sa plavecký štýl znak a kraul. Na záver výcviku všetci dokázali preplávať 50m vybraným plaveckým štýlom. Užili sme si aj veľa zábavy a strachu, no nič nás nezastavilo.

• Projektovo na prvouke

• Žiaci 2.A triedy si na hodinách prvouky v rámci tematického celku Spoznávame rastliny osvojovali vedomosti a zručnosti rôznymi výučbovými metódami. Projektovou metódou sa oboznamovali s rôznym životnými prostrediami rastlín, bádaním zisťovali životné prejavy rastlín, praktickou činnosťou zisťovali podmienky klíčenia semien a rastu rastlín, demonštračnou metódou spojenou s ochutnávkou ovocia a zeleniny rozlišovali semená v plodoch. Žiakom sa hodiny páčili, nakoľko si mohli vyskúšať posadiť vlastnú rastlinku či ochutnať rôzne druhy ovocia či zeleniny.

• Slávik Slovenska

• Dnes sa na ZŠ Moskovská 1 uskutočnilo okresné kolo  tradičnej súťaže Slávik Slovenska 2024, kde našu školu reprezentovali Bianka Leitnerová v 3. kategórii a Adam Kirnag v 2. kategórii, naši víťazi školského kola. Priniesli sme si cenu poroty s pekným darčekom a motiváciou do ďalšieho ročníka. Blahoželáme

• Deň matiek

• Blížiacim sa sviatkom, ktorý je venovaný našim mamičkam si žiaci v triedach a v ŠKD pripravili krátku básničku a zhotovili milé darčeky, ktoré z lásky a vďačnosti darujú v nedeľu svojim mamičkám.

• Štúrov Zvolen

• V utorok, 7. mája v galérii Zemplínského osvetového strediska sa uskutočnila regionálna súťaž v rétorike Štúrov Zvolen. Našu školu reprezentoval Daniel Horňák, ktorý zaujal porotu svojím rečníckym prejavom v prerozprávaní prečítaného príbehu a kreativitou vymysleného záveru.

• Zážitkový ateliér

• Maľba ľudskej figúry temperovou farbou hrubým štetcom pre zjednodušenie vnímania a zobrazenia proporcií a foriem je prípravou na výzdobu stien našej školy počas Mestskej olympiády výtvarných prác športovou tematikou. Maľbu sme si užili o to viac, že sme mohli ísť počas krásneho dňa na školský dvor so stojanmi. Tie sme zakúpili z dotácie mesta Michalovce pre OZ rodičov a priateľov ZŠ Komenského, v rámci projektu ,,Zážitkový ateliér".

• Detská atletika

• Dńa 02.05.2024 sme sa s mladými nádejnými atlétmi zúčastnili na krajskom kole Detskej P-T- S v Moldave nad Bodvou. Súťaže sa zúčastnilo 16 družstiev z východného Slovenska. Sily si zmerali v disciplínach: hod vortexom, hod kilovou loptou, hod volejbalovou loptou, skok z miesta, štafetový beh, prekážkový beh, vytrvalostný 3 a 6 minútový beh.

Skončili sme na peknom 5.mieste . Odniesli sme si zo súťaže pekné športové zážitky.

• Deň Zeme

• Deň Zeme sme si pripomenuli tradične uprataním Vinianského jazera a okolia. Nazbierali sme 2 vrecia odpadkov. Niektorí žiaci stihli uskutočniť aj túru na Viniansky hrad. Po tejto činnosti čakala žiakov  chutná odmena - opekačka klobások a špekáčiek, loptové hry, hojdačky.

Tento deň sa nám vydaril.

• Denný tábor- LETO S INDIÁNMI

• ZŠ, Komenského  pripravuje počas letných prázdnin v termíne od 22.7.-26.7.2024 denný letný tábor. Poplatok je 20eur/1 deň. Prihlasovanie je možné do 21.6.2024 prostredníctvom QR kódu a vypísania prihlášky.

• Skrášľujeme mesto

• Dňa 2.5.2024 sa žiaci 4. ročníka zúčastnili súťaže "Maľujeme na chodník" na tému Vesmír. Zopakovali si informácie o vesmíre. Zhotovili nádherné dielo,  z ktorého mali veľkú radosť.