• Rozvíjanie prírodovednej gramotnosti v 2. roč.

• Žiaci 2. ročníka preberali na hodinách prvouky tematický celok Spoznávame živočíchy. Projektovou metódou vytvorili plagáty o vybraných živočíšnych spoločenstvách. Každý žiak svoj projekt prezentoval pred triedou,  čím rozvíjal okrem iného aj svoje prezentačné schopností. Žiaci pracovali  v skupinách, kde spoločne vytvorili plagát – Naša farma, v ktorom využili získané poznatky o chove a úžitku domácich zvierat. Forma projektového vyučovania je pre žiakov zaujímavá,  pretože ich podporuje v  rozvíjaní bádateľských zručností a vedie ich k samostatnosti.

• EXPERT geniality show

• Každý žiak je jedinečný a dobrý v inej oblasti – v angličtine, geografii, biológii či v riešení logických hádaniek.

Talentída,n.o. sa snaží dať žiakom priestor na osobný rozvoj, učiť ich zodpovednosti a prinášať radosť z myslenia. Možnosť zúčastniť sa tejto celoslovenskej súťaže využili aj žiaci

5. – 9.ročníka.

EXPERT geniality show spočíva vo vypracovaní testu z dvoch súťažných tém:

• Ako funguje svet,
              • Päť jazykov kultúry (pre žiakov 5. a 6. ročníka) a možnosť výberu z tém
              • Od Dunaja k Tatrám
              • Mozgolamy
              • Svetobežník
              • Tajomstvá prírody
              • Do you speak English ?
              • Góly, bódy, sekundy (pre žiakov 7. -9.ročníka).

V silnej konkurencii naši žiaci (Sára Špliňová, Tamara Bodnárová, Tatiana Nemcová, Barbora Cichá, Marcel Falatko, Filip Roháček, Nicolas Palka Jusko, Adam Šponták) získali rôzne umiestnenia, ale máme aj tituly Expert : Matúš Szabo (6.a) a Sofie Elize Mondoková (6.a), ktorá získala aj titul TOP EXPERT.

Najúspešnejším sa stal žiak Oliver Vaľo (7.a), ktorý získal nielen titul Expert - 3.miesto v téme Svetobežník, 2.miesto v téme Góly, body, sekundy, ale v celkovom hodnotetí 5. miesto a titul TOP EXPERT v kategórii Expert 7.

Gratulujeme všetkým !

• Valentín na VYV

• Každý z nás prežíva a prejavuje lásku po svojom, tak aj každé jedno valentínske srdce je inej farby… Spojením náhody, zámeru, symetrie a odtlačku na výtvarnej výchove v 6.A sme vytvorili krásne pozdravy pre našich milovaných.

• Šatňové skrinky pre II. stupeň

• Tešíme sa, že sa aj žiaci II. stupňa dočkali výmeny strarých šatňových skriniek za nové.  Už od zajtra  prvé kroky žiakov II. stupňa povedú k žlto-oranžovým šatniam. Veríme, že sa o ne budú aj patrične starať...

• Valentínska pošta

• Každý z nás potrebuje k životu prejavy lásky, priateľstva v podobe objatia, pohladenia, milých slov či maličkosti, ktoré v každom z nás prebúdzajú tie najkrajšie pocity. Žiaci žiackeho parlamentu  sa rozhodli spríjemniť tento deň na škole ,,Valentínskou poštou".  Pošty bolo neúrekom. Valentínky aj drobné darčeky, ktoré rozdávali naše Valentínske poštárky, potešili a vyčarovali úsmev  všetkých obdarovaných.

Tento sviatok má v sebe veľké čaro a aspoň kúsok z jeho posolstva by mal byť v každom dni počas celého roka.

• Valentínsky ples

• Viete, že sviatok svätého Valentína nie je len novodobým výmyslom? Svätý Valentín bol kňaz v minulosti, ktorý aj napriek zákazu cisára sobášil zamilované páry. Veril, že láska má zmysel a robí z nás lepších ľudí.

Presvedčili sa o tom aj žiaci druhého stupňa, ktorí oslávili sviatok lásky popoludním hudby,  tanca a zábavy. Aj takto by sme mohli charakterizovať Valentínsky ples na našej škole.  Pracovné povinnosti žiaci zamenili za tie  romantickejšie, keď v dobrej nálade strávili pár okamihov s tými, koho majú naozaj radi. Jedinečnú atmosféru umocnila bohatá tombola, srdiečková výzdoba, nádherné róby i chutné občerstvenie. Korunku kráľovnej plesu a kráľa plesu si odniesli žiaci Nelka Sikorai a Damián Chrenko. Takýto skvelý Sv. Valentín je určite symbolom priateľstva našich žiakov. Viac zo sviatočného popoludnia vám ponúkame vo fotogalérii.

• Celoslovenské kolo- Ruské slovo

• Tešíme sa z úspechu našej žiačky Tatiany Nemcovej zo 7.B, ktorá sa dnes umiestnila na 1. mieste v celoslovenskej súťaži Ruské slovo. Blahoželáme k mimoriadnemu úspechu.

• Základný lyžiarsky kurz

• Žiaci 7. ročníika sa v termíne od 5.-9.2. 2024 zúčastnili základného lyžiarskeho kurzu v lyžiarskom stredisku Park Snow Donovaly. Napriek teplému počasiu a nedostatku snehu sme si ho všetci užili.

• Fašiangový karneval

• Fašiangové obdobie je spojené so zábavou a KARNEVALOM. Nebolo tomu inak ani u nás v škole. Žiaci sa mohi zabaviť v maskách, ukázať svoju kreativitu pri príprave masiek.Bolo vidieť, že máme tvorivých žiakov a rodičov. Súčasťou karnevalu sú aj súťaže o najkrajšie masky a tanečné kolo. Všetci prežili jedno čarovné popoludnie plné radosti, obohatené o krásne zážitky.