• Presýpacie hodiny

• Žiaci prvého ročníka si na hodinu prvouky pripravili vlastné meradlo času- presýpacie hodiny. Na hodine žiaci pozorovali vlastnosti rôznych náplní (piesok, cukor, soľ, múka, krupicu....), pozorovali a porovnávali rýchlosť presýpania jednotlivých náplní.

• Jednoduché stroje na prírodovede

• Štvrtáci sa na hodinách prírodovedy oboznámili s funkciou jednoduchých strojov a s tým, ako si prostredníctvom ich využitia môžeme uľahčiť prácu. Túto tému ukončili predstavovaním svojich projektov, ktoré sa im veľmi vydarili. Spomedzi páky, naklonenej roviny, ozubeného kolesa ich najviac zaujala kladka. Dokonca bol zostrojený aj katapult.

• Mediálna výchova na hodine ANJ

• Témou projektu na hodine anglického jazyka v 9. ročníku bolo navrhnúť vlastný časopis.Žiaci využili svoju fantáziu. Inšpirovali sa svojimi záľubami, ale aj záujmami rovesníkov a mladých. Vytvorili kreatívne školské časopisy. Posúďte sami...

• Okresné kolo Šaliansky Maťko

• Na okresnom kole súťaže v prednese povestí dňa 24. januára 2023 reprezentovala našu školu žiačka 6. ročníka Nelka Sikorai. Sme veľmi radi, že sa jej darilo a obsadila vo svojej kategórii 2. miesto. Srdečne blahoželáme! Kategóriu mladších žiakov zastupovali Sarah Ellie Mondoková z 3.a triedy a Adam Kirnág           z 5. ročníka. Všetkým zúčastneným ďakujeme za svedomitú prípravu, reprezentáciu školy a prajeme nové úspechy, už čoskoro,  v súťaži Hviezdoslavov Kubín:)

• Šaliansky Maťko - I. kategória

• Dňa 16.1. 2023 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže povestí ,,Šaliansky Maťko. Žiaci 2. a 3. ročníka sa v I. kategórii umiestnili takto:
              1. miesto:  Sarah Ellie Mondokova 3. roč

2. meisto: Lenka Šebova 2.roč a Miroslav Balint 3.roč

3. miesto:  Richard Kavuľa 2.roč a Gréta Zúberová 2.roč

Výhercovia si odniesli krásne vecné ceny a sladkosti. Všetkým výhercom blahoželáme a Sarah držíme palce na okresnom kole.

• Lyžiarsky výcvik

• Naši siedmaci sa  v dňoch od 16.1 - 20.1. 2023 zúčastňujú základného lyžiarskeho kurzu v lyžiarskom stredisku SKI Donovaly. Bohato nasnežené svahy, krásne počasie  a radosť  žiakov z prekonávania  prekážok a zdolania prvých lyžiarkych pokusov naznančujú aj nižšie uvedené fotky.

• Šaliansky Maťko II. a III. kategória

• Skvelé recitačné výkony žiakov sme si opäť mohli  vypočuť  v rámci školského kola súťaže Šaliansky Maťko. Prednes povestí predviedlo jedenásť žiakov štvrtého  až šiesteho ročníka. Kvalitu prednesu v dvoch kategóriách sledovala trojčlenná porota.  Pri rozhodovaní o umiestnení  to naozaj nemala ľahké. Všetci reprezentanti sa snažili podať čo najlepší výkon, za čo im patrí náš obdiv  a uznanie.  Nádejných mladých recitátorov sme odmenili knižnou odmenou, zápisníkom i malou vecnou cenou. Diplomy za umiestnenie v školskom kole si odniesli títo  žiaci:

II. kategória (4. a 5. ročník)

1. miesto: Adam Kirnág         5.a
              2. miesto: Nicolette Lovašová 5.a
              3. miesto Daniel Falatko         4.a

III. kategória (6. a 7. ročník)

1. miesto: Nela Sikorai           6.a
              2. miesto: Michaela Grunská 6.a
              3. miesto: Kiara Karafová      6.b

Víťazom školského kola Adamkovi KirnágoviNelke Sikorai budeme držať prsty na okresnom kole, kde budú reprezentovať našu školu. Blahoželáme a prajeme veľa úspechov!