• Lyžovačka - Vyšné Ružbachy

• Krásny zasnežený deň si žiaci, rodičia i priatelia školy  užili víkendovú lyžovačku vo Vyšných Ružbachoch. Ďakujeme všetkým zúčasneným a verím, že sa už čoskoro vidíme na ďalšej spoločnej akcií.

• Kŕmidlá

• V rámci Zelenej školy sme si na prvouke s 1.B vyrobili bio kŕmidlá pre vtáčikov. Vitamíny pre deti a kŕmidlo pre vtáčiky. Zvyšky z pomarančov sa dajú takto krásne využiť napríklad na kŕmidlá. Žiaci 1.B ich zavesili vonku na školskom dvore.

• Ruské slovo - krajské kolo

• Naši žiaci dnes úspešne reprezentovali ZŠ, Jána A. Komenského v recitačnej súťaží Ruské slovo. V rámci krajského kola získala Tatiana Nemcová (7.B)  1.miesto, Adam Kirnag  (6.A) obsadil 2. miesto a Natália Luppi (5.B) sa umiestnila na 3.miestom. Všekým našim žiakom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu a Táni držíme palce na celoslovenskom kole.

• Netradične na hodine prírodovedy

• Žiaci 4.A vytvorili maketu pľúc a celej dýchacej sústavy jednoducho s použitím balónov, gumených rukavíc či igelitových vrecúšok. Slamky na vodu nám znázorňujú hltan, hrtan, priedušnicu i priedušky. Dýchaním do slamky žiaci pozorovali ako naše pľúca fungujú. Zaujímavým spôsobom sa učíme o fungovaní ľudského tela.

• Vybíjaná 3.-4. roč. -mestská liga

• V priebehu decembra a januára sa v mestskej športovej hale konal XIV. ročník mestskej žiackej ligy vo vybíjanej. Vyhodnotenie súťaže prebehlo po skončení zápasov 3. hracieho dňa. Naše družstvo žiakov a žiačok obsadilo pekné 5. miesto.

• Valentínsky ples

• Milí žiaci 5.-9. ročníka,  srdečne Vás pozývame na Valentínsky ples, ktorý sa bude konať  13.2.2024 od 15:00-18:00 hod. v priestroch ŠJ ZŠ, Jána A. Komenského 1, MI. Vstupné 5 eur (tombola, občersvenie). Prihlásiť sa môžete u svojho tr. učiteľa do 9.2.2024. Tešíme sa na Vás...

• Výtvarné tvorenie na chémií

• Čo má vlastne výtvarná s chémiou spoločné? Nuž by sme sa čudovali ako veľmi veľa. Aj tento experiment bol toho krásnym dôkazom. Pomocou chromatografie, čo je jedna z metód na oddelenie zložiek zmesi, sme zistili farebné zloženie jednofarebných fixiek - čiernej, fialovej, modrej, hnedej, zelenej... a zároveň sa nám vytvorili farebné škvrnité filtračné papieriky, ktoré pripomínajú lúku plnú kvetov.

• Okresné kolo ANJ olympiády

• Víťazi školského kola Olympiády z anglického jazyka v kategórii 1A Alex Rosinský zo 7.A a 1B Tam Anh Nguyen z 9.B reprezentovali našu školu na ZŠ T. J. Moussona na okresnom kole. Alex získal v silnej konkurencii 6. miesto a Anh nádherné 4. miesto. Žiaci si merali sily v čiastkových zručnostiach: počúvanie, čítanie s porozumením, používanie jazyka - gramatika a slovná zásoba, ústny prejav - opis obrázka, role-play... Za členov poroty musím poznamenať, že úroveň tejto prestížnej súťaže je každým rokom vyššia. Gratulujeme!!! Skvelý výkon!!!

• Zdokonaľujeme čitateľské zručnosti

• Žiaci druhého ročníka si zdokonaľujú svoje čitateľské zručnosti čítaním kníh. Prvou knihou ich čitateľského denníka bola rozprávková kniha Danka a Janka. Žiaci si čítali spoločne na hodinách ale aj doma so svojimi rodičmi. Spolu s Dankou a  Jankou prežívali napínavé dobrodružstvá, stretli sa s medveďom Demetrom, Gevenduchou a vrabčiakom Dominikom. Svoje čitateľské zážitky vyjadrili krásnymi ilustráciami. Žiakom sa spoločné čítanie páčilo a už teraz sa tešia na ďalšiu knihu.

• Šaliansky Maťko - školské kolo

• Školské kolo súťaže Šaliansky Maťko malo aj v školskom roku 2023/2024 svojich nadšencov. V prednese slovenských  povestí   v I., II. a III. kategórii súťažilo 25 žiakov.

Precíteným prejavom na porotu zapôsobili všetci recitátori.  Napínavé texty ovládali a svojim prednesom nás vťahovali do deja jednotlivých  príbehov.

Umiestnenia:

I. kategória: 2.-3.roč.

1.miesto: Gréta Zúberová, 3.a

2.miesto: Lenka Šebová, 3.b

3. miesto:  Ema Pacigová, 2.a

3. miesto: Leonard Nemčík , 2.b

II. kategória: 4.-5.roč.

1. miesto: Sofia Puľaková, 5.a

2. miesto: Olívia Turcovská, 5.b

3. miesto: Miroslav Balint, 4. a

III. kategória:  6.-7.roč.

1. miesto: Nela Sikorai, 7. a

2. miesto: Kiara Karafová, 7.b

3. miesto: Sofia Mondoková, 6.a

Blahoželáme, zároveň držíme prsty žiačkam Sofii Puľakovej,  Nele Sikorai a Grétke Zuberovej, ktoré budú našu školu reprezentovať na okresnom kole súťaže Šaliansky Maťko.