• Školská jedáleň

• Školský mliečny program

• Naša škola je zapojená do programu školské mlieko. Školský mliečny program - je vládnym programom určený pre žiakov MŠ, ZŠ a SŠ vo vzdelávacích inštitúciách. Ide o podporu spotreby mlieka a mliečnych výrobkov pre deti v predškolských zariadeniach a pre žiakov vo vzdelávacích inštitúciách z finančných zdrojov EÚ a národných zdrojov.

Cieľom mliečneho programu:

• je podporovať zdravé stravovacie návyky u detí a zatraktívniť konzumáciu mliečnych výrobkov. Pretože mlieko je plné látok, ktoré sú dôležité pre vývoj organizmu každého školáka.
              • Obsahuje 16 esenciálnych živín, vrátane vápnika pre zdravé zuby a niacínu pre rast a vývoj.
              • Správna výživa je navyše základom pre lepšiu schopnosť sústrediť sa v škole a dosahovať lepšie výsledky. Bielkoviny a sacharidy deťom  dodávajú  potrebnú  energiu  a preto  je  zdravá a pestrá strava dôležitá už od útleho veku.