• Fyzikálna a chemická olympiáda

• Dňa 16.3.2022 sa uskutočnilo okresné kolo fyzikálnej olympiády. Našu školu reprezentoval žiak IX.A triedy, Lukáš Olexa, ktorý sa popasoval s náročnými úlohami a umiestnil sa na  peknom 2.mieste. Blahoželáme a držíme palce na krajskom kole.

O niekoľko dní neskôr, 25.3.2022  sa uskutočnila chemická olympiáda po dvoch rokoch opäť prezenčnou formou. Žiačky IX.B triedy sa stali úspešnými riešiteľkami. Martina Vaľovská  sa umiestnila na 7.mieste a Zuzana Pavlovová na 8.mieste. Blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Titul ,,Čin roka 2021"

• Mestské zastupiteľstvo mesta Michalovce, dňa 28.2. 2022 udelilo titul „Čin roka 2021“ žiakovi našej školy, Matejovi Uhľárovi za získané mimoriadne úspechy v oblasti športu. V roku 2021 Matej získal na Svetových školských majstrovstvách sveta striebornú medailu. Slávnostné odovzdanie titulu „Čin roka 2021“ sa uskutoční 8.4. 2021 o 17,00 hod vo veľkej sále MsKS. Blahoželáme 👏👏👏.

• Exkurzia - Vodná nádrž Starina

• Pri príležitosti Svetového dňa vody sa žiaci 5.A a 5.B triedy zúčastnili exkurzie - Vodná nádrž Starina. Nádrž zásobuje pitnou vodou takmer celé východné Slovensko a je najväčšou nádržou na pitnú vodu v strednej Európe. Najväčším zážitkom pre žiakov bolo zdolať 1600 schodov vedúcich popod priehradu a prekonať svoj vlastný strach. Cestou späť do školy sme sa zastavili v Humennom, kde sme si prezreli námestie.

• Svetový deň vody

• Svetový deň vody je určený na 22. marca už od roku 1993. Voda je kolískou života na našej planéte, bez nej by nemohol existovať život. Každoročne si tento deň pripomíname aj na našej škole. Žiaci 1. stupňa prišli oblečení symbolicky v modrej farbe. Celý deň prebiehalo po triedach tematické vyučovanie: skupinová práca, prezentácie, projekty, kvízy, pracovné listy, maľovanie rôznymi  technikami.

• Umiestnenia v prednese ,,Šaliansky Maťko"

• V recitačnej súťaží povestí  Šaliansky Maťko sa  okresného kola zúčastnilo celkovo 18 žiakov. Naši žiaci Sofia Puľáková (3.A) sa umiestnila na  1. mieste v kat. /2.-3.roč./ a  Adam Kirnag (4.A)  obsadil 3. miesto v kat. /4.-5.roč./. Žiakom blahoželáme 👏👏👏 a Sofii držíme palce v krajskom kole.

• Výnimočné spojenie dvoch talentov

• Dnešný svet nepotrebuje rozpory a vojny, ale porozumenie a lásku. Kde je tá láska, mier a pokoj? Na túto otázku sa snaží nájsť odpoveď Sára Babjaková z 8.A triedy. Vypočujte si jej ďalšiu pieseň s názvom "Where´s the love". Maľba, ktorú si môžete všimnúť na pozadí piesne je výsledkom práce Janky Kirnagovej z 8.B triedy.

• Geografia 3D

• Žiaci 5.A a 5.B vytvorili nádherné 3D projekty z geografie pod názvom „Krásy našej Zeme“. Sú to vodopády, sopky, ľadovce, plesá a veľhory. Použili pri tom rôzne odpadové materiály - obaly, kartóny, plasty, čím podporili rozvoj environmentálnej výchovy na našej škole.

• Projektová hodina ANJ

• Žiaci  9.B na hodine ANJ vyrobili brožúrku o našej škole pre zahraničných študentov. V skupinách  spisovali zoznam pozitív o našom regióne, meste a škole.  Zaznamenali  aktivity zo školského prostredia, ale aj  z nášho mesta. Pripravený materiál odprezentovali pred svojimi spolužiakmi.

• MDŽ

• Včera sme si spoločne so žiakmi pripomínali Medzinárodný deň žien. Tento sviatok je  historicky spojený s bojom za práva žien a lepšie pracovné podmienky. O pôvode a význame boli žiaci oboznámení prostredníctvom príspevku v školskom rozhlase a učiteľmi na jednotlivých hodinách. Celý prvý stupeň na hodinách výtvarnej výchovy a v ŠKD pilne tvoril krásne darčeky pre svoje mamičky a pani učiteľky. Na druhom stupni sa na hodinách slovenského jazyka, anglického jazyka a náboženstva viedli besedy na tému úcty k žene, o postoji k ženám v minulosti a dnes. Ozaj! Vedeli ste že ho symbolizujú tri farby? Fialová označuje rovnosť a dôstojnosť, zelená nádej a biela čistotu. Témou tohtoročného MDŽ je “Rodová rovnosť dnes pre udržateľný zajtrajšok”.

Žiaci 7B triedy boli obzvlášť kreatívni a svoje úvahy aj literárne spracovali v podobe básne – vinšu:

Dnes je sviatok všetkých žien,

prajeme vám šťastie len.

Šťastie cez deň, šťastie v splne,

nech sú vaše kasy plné.

Ku dňu žien dnes slnko milo svieti,

príroda daruje náruč jarných kvetín.

Milé ženy, dnes svoj deň slávite,

k výnimočným osobám patríte.

Nech neminie sa nikdy váš životný elán,

len všetko najkrajšie vám v dnešný deň želám.

• Spoločná lyžovačka

• Naša škola zorganizovala dňa 6. 3. 2022 spoločnú lyžovačku v Nižnej Polianke.  Žiaci, rodičia a zamestnanci strávili  príjemný deň na zasneženom svahu.  Počasie bolo pod mrakom, ale radosť zo snehu bola veľká. Všetkým zúčastneným  ďakujeme za  účasť a tešíme sa na ďalšiu spoločnú akciu.

• Majster Slovenska!

• MATEJ UHĽÁR žiak športovej triedy zvíťazil na halových Majstrovstvách Slovenska starších žiakov v skoku do výšky, ktoré sa uskutočnili túto nedeľu v Bratislave. Skočil 177 cm čím vyrovnal svoj osobný rekord. Richard Paľovčík vo vrhu guľou obsadil 7. miesto výkonom 11,41 cm a od 3. miesta ho delilo len 35 cm a Patrik Kuliňák v behu na 800 m časom 2:18,46 vynikajúce 3. miesto. Chlapci blahoželáme👏👏👏.

• Talent na škole...

• Základná škola, J. A. Komenského má talent.  Dôkazom toho, že naša škola má talent je žiačka 8.A triedy, Sára Babjaková, ktorá zložila a naspievala pieseň s názvom "Trapped". Pandémia koronavírusu poznačila a určitým spôsobom pozastavila celý svet. Z ničoho nič sme sa jedného dňa ocitli doma "uväznení" v karanténe, odtrhnutí od našich rodín a priateľov. Zvládanie tejto nie najľahšej situácie, je hlavnou myšlienkou Sárinej piesne. Sára úžastné... 😍

• Fašiangový karneval

• Obdobie fašiangov sme v ŠKD ukončili karnevalom v parádnych kostýmoch, mihali sa medzi deťmi princezné, batmani, policajti aj zvieracie masky, takže o rok sa tešíme opäť.