• Školský klub detí

• Aktivity v herni ŠKD

•

Herňa ŠKD slúži nielen na ranné schádzanie sa detí, ale aj na rôzne súťažné, kultúrne no hlavne na relaxáciu detí. K tomu slúžia basketbalové koše, Fit lopty, florbalové vybavenie a rôzne montážne a logické hry.

• Zber žaluďov

• V jesennom období deti I. odd. pod vedení p. Balážovej zbierali žalude pre poľovnícke združenie. Žalude poslúžia v zimnom období na prikrmovanie lesnej zveri.

• Beseda s pracovníkmi okresnej knižnice

• V herni ŠKD sa uskutočnila prednáška spojená s besedou Cestujeme po Európe. Deti sa dozvedeli veľa zaujímavostí a niektoré cudzojazyčné slová.

• Šarkaniáda

• Jeseň sa už tradične spája s púšťaním šarkanov. Na túto zábavnú aktivitu sa deti tešia každý rok, aj keď sú niektorí sklamaní, lebo nemôžu svojho šarkana dostať nad hlavu. Aj vtedy sa však nájdu kamaráti , ktorí sa o svojho dobre lietajúceho šarkana vedia podeliť.

• Perníková chalúpka

• K obľúbeným činnostiam počas vianočného obdobia je zdobenie perníkov. Aj deti v II. odd. pod vedením p. Tatárovej tvorili, zdobili a vyrábali perníkovú chalúpku.

• Tvoríme z odpadu

• Téma triedenia komunálneho odpadu je tou, ktorej sa v ŠKD pravidelne venujeme. Rôznymi didaktickými hrami, súťažami alebo tvorením s odpadového materiálu, deti spoznávajú rôzne materiály a spôsoby ich ďalšieho využitia. Počas dlhšieho obdobia, kedy deti donášali rôzny odpad, sme si ho vytriedili a nakoniec prišiel čas niečo zaujímavé z toho vytvoriť. Z toho všetkého deti za pomoci vychovávateliek vznikli naozaj krásne a nápadité výrobky. Tieto nám teraz skrášľujú interiér herne ŠKD a vstupnej chodby do našej školy.

• Zimné radovánky v ŠKD